רמאון פלדי (רמי), טוראי 

כ"א בתשרי תשי"ח כ"א בתשרי תשי"ח
16/10/1957 - 21/08/1938

חבר גרעין "שלח", הגרעין הראשון של מייסדי רם-און. אהב את הארץ והכירה היטב. רצה לבנות את ביתו במושב. נפל בעת מילוי תפקידו בכרם שלום בכ"א בתשרי תשי"ח, בן 19 בנופלו. 

בן ישראל ומרים. נולד ביום כ"א בתשרי תשי"ח (21.8.1938)  בתל-אביב. עוד בילדותו נטה ללכת בדרכי אביו הצייר בגלותו כשרון בציור ובפיסול, אולם משהתחיל מבקר בבית- הספר התעוררה בו הנטיה לחקלאות, אשר אמו הורישה לו, והתחיל מטפל בגינת-הירק מסביב לבית. אהב לטייל ולסייר וכשהיה מתפנה מלימודיו בבית- הספר ומעבודתו בגן היה משוטט בסביבה, בתחילה בקרבת-מקום ולאחר-מכן צפונה ונגבה. לאחר סיימו את לימודיו בבית-הספר היסודי ברמת- גן עבר ללמוד ב"כפר הירוק" מתוך שאיפה ללמוד ולהכיר את בעיות-החקלאות. כאן גילה את ממלכת-הדבורים ועד סיימו את לימודיו שם עסק בגידולן מתוך חיבה יתרה. את העיר לא אהב, בהאמינו כי היא מנוונת את נפש-האדם ומסלפת את היחסים הטבעיים והפשוטים שבין אדם לחברו, ולא אחת אמנם הביע את רצונו ושאיפתו לעבור למושב ולחיות חיי- כפר בריאים ושלמים. מכאן שאת חובת-השירות שלו מילא בנח"ל, בצאתו לכרם-אבשלום עם חבריו - לגרעין, שהוא אירגן בסיימו את "הכפר הירוק". ביום כ"א בתשרי תשי"ח (16.10.1957) נפל בשעת מילוי תפקידו בכרם-אבשלום. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בקרית-שאול. במלאת שנה לנפלו הוציאו קרוביו, חבריו וממשיכי-דרכו חוברת לזכרו. לאחר נפלו הקימו חבריו מושב לזכרו, בעמק-יזרעאל, ליד עפולה, וקראו לו על-שמו: רם-און.

(דף זה הוא חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי 'יזכור', שנערך ע'י משרד הביטחון)

מושב רם-און, טל: 04-6499857, פקס: 04-8654822, דוא"ל: aguda.m@ram-on.co.il | הוקם ע"י MeyData - אתרים קהילתיים עיצוב: ORLYKUNST CREATIVE