חודוש דני

חודוש דני, רב סמל 

כ"א בניסן תש"ב ט"ז בתשרי תשל"ד
12/10/1973 - 08/04/1942

דני  -  נולד בקיבוץ דפנה בתאריך כ"א בניסן תש"ב, 8.4.1942, גדל והתחנך בקיבוץ, נישא למירה'לה ברשביצקי, חברתו מהקיבוץ.  
לרם און  הגיעו עם הבת הדס בשנת 1965. כאן הקימו משק והרחיבו את המשפחה. דני נפל במלחמת יום הכיפורים בחול המועד סוכות, ט"ז  בתשרי תשל"ד  12.10.1973 
הותיר אחריו את מירה'לה אשתו ואת הילדים הדס, עידו וצור.

דניאל (דני), בן מרים וגרשון, למד בבית-הספר היסודי בקיבוץ דפנה, ושם גם סיים את לימודיו התיכוניים. דני היה תלמיד חרוץ, אהוב על מוריו ועל חבריו. הוא אהב בעיקר את לימודי הטבע והצטיין בהם. במיוחד נתחבבה עליו "פינת החי" והוא נתן יד לכל עיסוק במשק הילדים. הוא היה חובב צעדות וספורט והצטיין בשחייה, בכדורסל ובכדורגל. בענף השחייה אף זכה בפרסי הצטיינות. הוא הרבה לטייל בשדות, כשלצדו הכלב שגידל וטיפח. דני היה מוכשר מאוד בתחום המעשי-הטכני, הצטיין בכל עבודת- כפיים שנתגלגלה לידיו וניכרו בו דחף פנימי ורצון איתן לעבוד, לעשות הכול במחשבה תחילה, בדייקנות, בהתמדה ובמומחיות. כשהצטרף לגדנ"ע-אוויר, הרבה לעסוק בבניית דגמי אווירונים ולמד את טכניקת הטיסה. הוא אהב להתעמק בבעיות טכניות. פירק והרכיב מנגנונים שונים ותהה על דרך פעולתם של מנועים, שעונים, מכונות וכו'. דני היה אדם שופע חיים ומרץ. הוא הצטיין בטוב- לב ובאהבת הזולת. צנוע היה ומופנם ולא הרבה בדיבורים - אך עם זאת היה ער ומעורה בכול פעילות חברתית.
דניאל  התגייס לצה"ל בראשית יולי 1960  ,  והתנדב לנח"ל במסגרת יחידת בני משקים. לאחר סיום הטירונות ולאחר שהשתלם בקורס מ"כים ובקורס צניחה, נתמנה מפקד- כיתה. מפקדו העיד עליו כי היה חייל טוב, נבון, מסור ואחראי ש"ניתן לסמוך עליו בביצוע משימות".
לאחר שהשתחרר מהשירות הסדיר, היה נקרא לתקופות של שירות מילואים, ובמהלכו הוסב תחילה לחיל-הרגלים ומיד אחרי- כן הועבר לחיל -ההנדסה. לאחר שהשתלם בקורס מש"קי פלסים, התמנה למש"ק פלסים. אחרי השחרור חזר לקיבוצו, נשא לאישה את חברתו מרים והחליט לעבור עם רעייתו למושב רם-און בחבל מגידו. דני אהב ולמד ריקודי-עם והיה פעיל בחוג לריקודים שבקיבוצו. אהב שירה והשתתף במקהלת המושב. הוא היה מסור מאוד למשפחתו ובכלל היה אוהב- אדם ואוהב כל חי. השניים השקיעו עמל רב כדי להכות שורש במקום החדש. דני עבד כטרקטוריסט ובשעות הפנאי הקים את משקו שלו, שהפך תוך זמן קצר למשק לתפארת. במיוחד טיפח את ענף הצאן ועסק בתכנון מתקדם של מכונת-חליבה, שהיה אמור להפעילה זמן קצר לאחר מלחמת יום-הכיפורים. כשפרצה המלחמה גויס דני מיד ונשלח עם יחידתו לרמת-הגולן. הוא השתתף בקרבות הבלימה הקשים נגד הסורים וביום ט"ז בתשרי תשל"ד (12.10.1973), נפגע בהפגזה בכפר חאן-ארנבה ונהרג במקום. תחילה לא נמצאה גופתו והוא הוכרז כנעדר. לאחר מציאת גופתו הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בדפנה. השאיר אחריו אישה ושלושה ילדים, אב, אם ואחות. לאחר נופלו הועלה לדרגת רב-סמל.
 
(דף זה הוא חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי 'יזכור', שנערך ע'י משרד הביטחון)
 

מושב רם-און, טל: 04-6499857, פקס: 04-8654822, דוא"ל: aguda.m@ram-on.co.il | הוקם ע"י MeyData - אתרים קהילתיים עיצוב: ORLYKUNST CREATIVE