חודוש מרים (מירהל'ה) 

כ"ו באדר תש"א ט"ז בתמוז תש"ע
28/06/2010 - 25/03/1941

מירה'לה לבית ברשביצקי נולדה בקיבוץ דפנה בכ"ו באדר תש"א  25.3.1941, 
לרם- און הגיעה עם דני בעלה ובתם הבכורה. לאחר נפילתו של דני המשיכה להפעיל את המשק שבנו יחדיו. נפטרה לאחר מחלה ממושכת בתאריך ט"ז בתמוז תש"ע 28.6.2010. הותירה אחריה  את הדס, עדו  וצור, ונכדים.

מירה'לה נולדה בקיבוץ דפנה שבגליל העליון.  מילדות גדלה לצידו של דני חודוש ז"ל שהיתה מבוגרת ממנו בשנה בערך, אך יחד היו באותו שנתון  בקיבוץ ועברו יחד את  מסלול  הגדילה וההתפתחות בקיבוץ; פעוטון, גן,  בית- ספר, חברת הילדים.  כשהתגייסו לצבא  - נפרדו דרכיהם אך הם כבר היו בקשר רומנטי . ב-19.3.63 נישאו בדפנה . 

דני  תמיד היה במרכז החברה, מוקף בבני גילו ומירה'לה הצטרפה אליו ויחד פתחו ביתם לפני בני גילם, כמוקד משיכה ובילוי.
בדפנה נולדה ביתם הבכורה הדס וב- 1965 עברו לרם-און. כאן נולדו  עידו וצור. דני עבד בהתחלה כטרקטוריסט  במושב. לאחר זמן מה רכשו משק במושב,  ביטוי לרצונם האמיתי במעבר מהקיבוץ למושב.  בהתחלה גידלו תרנגולי-הודו ואחר-כך החליטו על הקמת דיר.
מירה'לה עבדה בדיר בדפנה וההחלטה על הקמת הדיר היתה במידה רבה בזכותה.

דני נהרג במלחמת יום הכיפורים, ב  12.10.1973 - מירה'לה  נשארה עם דיר גדול  (600  כבשים) ושלושה ילדים קטנים, הדס הגדולה הייתה כבת  9 , וצור הצעיר  בן  3,5 . מירה'לה  רצתה להמשיך ולהחזיק את המשק בכוחות עצמה, היא הקטינה את העדר ומכרה את חלקו לבן כיתתה מדפנה – איתן בצר – שעבר לשדמות- דבורה. את העדר שנשאר העבירה לגידול לבשר כי לא יכלה לשאת בעצמה גם את עבודת החליבה.
בנה צור מספר שסרבה לקבל עזרה מחברים במושב ומחברי הפלוגה - פלוגת הח"ן של הצנחנים - של דני.

היא עבדה קשה והרבה שעות. השכם בבוקר היתה יוצאת לדיר ומחלקת אוכל לכבשים, ורק אחר כך נכנסת הביתה, מעירה את ילדיה ושולחת אותם לגנים ולבית- הספר. לדעת צור יכלה לוותר על הדיר והיתה לה הקיצבה ממשרד הביטחון, אבל משהו דחף אותה להמשיך את מה שהקימה יחד עם דני, אולי כדי לשמור ולכבד את זכרו  ולהחזיק במה שרצו לבנות שניהם יחד. 
במושב ארגנו "יום ספורט" לזכרו של דני, שהיה מתקיים מידי שנה בסוכות, סמוך לתאריך נפילתו,  בהשתתפות חבריו ליחידה. במסגרת יום-הספורט נערך במשך שנים משחק כדרסל בין "הפלוגה" ובין רם-און. במהלך השנים גדלו הבנים של ה"פלוגה" והבנים של רם-און והשתתפו לצד אבותיהם במשחק המסורתי ונוצרו היכרויות  וידידויות בין אנשי  ה"פלוגה" לאנשי רם-און. יום הספורט  התקיים במשך כעשרים שנה, בחלקן במתכונת  של טיולים משותפים. מירה'לה אהבה את הימים האלה ואת המפגשים עם חבריו  של דני. 

בהמשך גידלה גם אבוקדו, וב  1979 – התחילה בגידול רוסקוס (=ענפים ירוקים) ליצוא,  עובדת שעות בקטיף ובאריזת הענפים.  לצערה נאלצה לחסל את הדיר ב-  1985. לעתים הייתה יוצאת לטיולים  של עמותת הצנחנים למען האלמנות והיתומים ותמיד נראתה  בהם צוחקת ושמחה.  במפגשים אלה יצרה קשרים טובים עם כמה חברות והן היו עורכות ביקורים הדדיים.
חתונת צור  עם קרן - שימחה אותה מאד, היא ציפתה לנכדים מצור ומקרן, היא  זכתה לראות נכדים: את ברק, בנו של עידו , שבו טיפלה במסירות מספר שנים, ואת שקד, אלון ורותם - ילדיהם של קרן וצור. אך אז הייתה כבר במצב בריאותי ממש קשה וזה השפיע גם על יכולתה להנות מן הנכדים. מחלתה גרמה לה סבל רב, היא התגעגעה מאד לדני ונהייתה סגורה בעצמה ובכאבה.
בתאריך  ט"ז בתמוז תש”ע, 28.6.2010 היא נפטרה.  על  מצבתה ביקשה לכתוב:

מיר'לה ברשביצקי חודוש

אשתו של דני חודוש
תאריך 25.3.41
שנינו מאותו הכפר.       

המשפחה מילאה את בקשתה.  מירה'לה  נקברה בבית-העלמין של קיבוץ דפנה, הקיבוץ בו נולדה וגדלה ושם גם קבור דני ז"ל.

מושב רם-און, טל: 04-6499857, פקס: 04-8654822, דוא"ל: aguda.m@ram-on.co.il | הוקם ע"י MeyData - אתרים קהילתיים עיצוב: ORLYKUNST CREATIVE