יורם ראובני

ג' בתמוז התרצ"ט - ל' בשבט התשפ"ב
01/02/2022 - 20/06/1939

הספד לחברנו יורם ראובני שהלך  לעולמו – ביום ג' 1.2.2022 , ל' בשבט תשפ"ב

יורם נולד ב 20.6.1939 בקבוצת השרון, שישבה במקום של רמת-דוד היום. חברי הקבוצה הקימו אח'כ את קיבוץ יפעת, אך כשיורם היה בן 11 החליטו הוריו לעזוב את הקיבוץ ולעבור למושב השיתופי בית-חרות. יורם אהב מאד את המעבר לחיי מושב, אך שמחת נעוריו נפגעה ממות אחיו הצעיר בתאונת דרכים ובמשפחה נשארו יורם ואחיו זהר.

בנעוריו בבית-חרות היה שחקן כדורסל מצטיין, והשתתף עם קבוצת הכדורסל של כפר-ויתקין באליפות הפועל, וזכה לנצח עם קבוצתו את קבוצת הפועל תל-אביב, שכוכבה היה אז אריק איינשטיין.

עוד לפני הגיוס לנח"ל נוצר הקשר עם גרעין חרמש ובמסגרת השירות הצבאי יצא עם הגרעין לבארותיים, לקורס חבלה (עם אמציה ארזי ז"ל), ולאימון מתקדם בנח"ל מוצנח ומשם הגיע עם הגרעין לנורית.

באותה תקופה עבד בתחנת הטרקטורים והיה גאה מאד שלאחר הירידה לרם-און פתח את התלם הראשון בשדות רם-און.

בנורית הכיר את מרגלית שעבדה במעון בכפר-יחזקאל ולאחר הירידה לרם-און הם נשאו ב1961.

יורם היה פעיל מאד בתכנון הכלכלי של המשקים ברם-און וב 1982 החל לעבוד במשרד החקלאות בעפולה כמתכנן ואח'כ כסגן מנהל המחוז.

במקביל דאג עם מרגלית גם להרחבת המשפחה – שלושה ילדים, שני בנים ובת – נולדו להם, כשמרגלית שותפה לכל ההחלטות במשק, וגם לעבודה בניקוי ובמיון ביצי הרביה.

בצד העבודה והמשפחה – יורם משקיע גם בלימודים, למד באוניברסיטת חיפה והספיק לעשות שלושה תארים, וכן התקדם גם בצבא. במהלך המילואים התקדם בסולם הדרגות, עבר קורס קצינים והשתתף במלחמת ששת הימים, מלחמת יום-כיפור ובמלחמת לבנון הראשונה, שבה השתתף בנו ונפצע.

ב1991 השתחרר מהמילואים וב2006  פרש ממשרד החקלאות, אך גם כפנסיונר החזיק 40 דונם שקדים, נסע פעמים בשבוע לדורות ושר במקהלה.

את ילדיו תמיד דחף ללימודים כי "חקלאות משולבת בידע תיאורטי -זה העתיד", אמר.

לבנו עם המשפחה, עם מרגלית, רון, אמיר ועדי ובני משפחותיהם בצערם והלוואי וימצאו נחמה במסר שלו לחיים.

יהי זכרו צרור בצרור החיים.

תמונות:

מושב רם-און, טל: 04-6499857, פקס: 04-8654822, דוא"ל: aguda.m@ram-on.co.il | הוקם ע"י MeyData - אתרים קהילתיים עיצוב: ORLYKUNST CREATIVE